Dzieciństwo

Można powiedzieć, że pasję tą „wyssałem z mlekiem matki”, ponieważ to moja mama jako stomatolog wprowadziła mnie w fascynujący świat zębów. Już jako brzdąc ukradkiem obserwowałem ją podczas wykonywania obowiązków, gdyż jej gabinet był w sąsiednim pokoju. Byłem zachwycony!! Po skończonej pracy, kiedy gabinet był już pusty, wspólnie z bratem zajmowaliśmy unit i przeprowadzaliśmy tam wielogodzinne, skomplikowane zabiegi stomatologiczne na naszych pluszakach.

Studia:

Podjęcie studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie było dla mnie oczywistością. Pierwsze kroki w zakresie stomatologii weterynaryjnej stawiałem jeszcze w trakcie studiów podczas wolontariatu w Klinice Multiwet w Warszawie (2001) i w Klinice Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2003). Wtedy to poznałem wspaniałych specjalistów, dr n. wet. Marka Turosa i dr n. wet. Katarzynę Jodkowską, dzięki którym uzyskałem pewność, że stomatologia zwierząt to jest to, czemu chcę poświęcić swoje życie. Moim mentorem naukowym stał się dr n. wet. spec. Jerzy Gawor, DVM, PhD, DAVDC, DEVDC, u którego odbywałem staż klinicz-ny w Klinice Arka (2005).

Kariera naukowa:

Po ukończeniu studiów (2006) otrzymałem propozycję pracy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w Zakładzie Anatomii Porównawczej i Klinicznej (Katedra Nauk Morfologicznych, Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie). Propozycję przyjąłem w międzyczasie pracując w licznych lecznicach weterynaryjnych oraz w Klinice Małych Zwierząt SGGW w Warszawie. W 2011 roku obroniłem tytuł specjalisty z zakresu „Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej”, natomiast w roku 2014 obroniłem tytuł doktora nauk weterynaryjnych z mojej rozprawy doktorskiej „Elementy anatomii klinicznej głowy kotów domowych krótko i długowłosych”. Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Stomatologów Weterynaryjnych (European Veterinary Dentistry Society – EVDS) i Europejskiego Towarzystwa Anatomów Weterynaryjnych (European Anatomy Veterinary Association EAVA).

Dziś

Jako nauczyciel akademicki przekazuję wiedzę z anatomii zwierząt studentom SGGW. Nieprzerwalnie podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie stomatologii weterynaryjnej jako uczestnik wielu szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii i lekarzy medycyny ludzkiej na całym świecie oraz dorocznych kongresach organizowanych przez „European Veterinary Dental Society”. W 2014 rozpocząłem edukację w Podyplomowym Studium Chirurgii Weterynaryjnej. Reprezentuję SGGW na międzynarodowych konferencjach, przedstawiając wyniki badań naukowych, prowadzonych wspólnie z Politechniką Gdańską. Współpracuję z kilkunastoma lecznicami weterynaryjnymi w Warszawie i okolicy, aby dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących. Moim marzeniem jest uświadomienie wszystkim właścicielom zwierząt na całym świecie, jak ważna jest profilaktyka higieny jamy ustnej dla jakości i długości życia ich wiernych przyjaciół. Zarówno ta strona internetowa, jak i moje kanały w mediach społecznościowych zostały stworzone, abym mógł to marzenie zrealizować.

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwym NIEludzkim dentystą.